Kategorie

Haramaki Akane

Producent: MakiMaki
Dostępność:
Jest
  • rozmiar
69,00 zł

Japoński duch i polskie wykonanie

Haramaki znaczy hara – brzuch, maki – owijać. Czyli jest to rodzaj pasa owijanego wokół brzucha.
W dawnych czasach japońscy samurajowie nosili Haramaki jako element zbroi chroniący brzuch. Nasze Haramaki produkowane przez MakiMaki ogrzewają w chłodne dni i chronią zdrowie i dobre samopoczucie.

Zgodnie z filozofią medycyny Wschodu ocieplanie centrum ciała jest podstawą zdrowia i wigoru. Noszenie Haramaki poprawia krążenie, dodaje pozytywnej energii i chroni przed wychłodzeniem. Ten niewielki kawałek materiału ociepla od stóp do głowy.


Prosimy o wybranie odpowiedniego rozmiaru według tabelki.
Kolory: czerwony, grafitowy
Czas realizacji ok.3 dni
MATERIAŁ: dzianina z zawartością ekobawełny 92%, elastanu 8%Tradycyjnie Haramaki nosi się wokół brzucha pod ubraniem, ale MakiMaki haramaki możesz nosić również jako kolorowy akcent na wierzchu: na głowie, na szyi, na ramionach, a w cieplejsze dni jako top lub spódnicę... Twoja kreatywność transformuje Makimaki haramaki, a dwustronne zestawy kolorów pobudzą Twoją wyobraźnię!

MakiMaki Haramaki ma dwustronny zestaw kolorów, każdy o unikalnej nazwie. Źródłem ich inspiracji jest dawna japońska tradycja ‘kasane-irome’, oznaczająca warstwy kolorów.Japońska wrażliwość na kolory i naturę wyrażała się w noszeniu wielowarstwowych, kolorowych kimon dopasowanych do przemijających pór roku, a każdemu zestawieniu kolorów nadawano poetycką nazwę.


Praktyczne efekty noszenia Haramaki:
- Poprawienie krążenia – przez utrzymanie brzucha w cieple regulujemy obieg krwi w istotnych narządach wewnętrznych, a zatem w całym organizmie.
- Zrelaksowanie ciała – ogrzanie brzucha wpływa na wyciszenie organizmu, zwłaszcza przed snem.
- Przemiana materii – ogrzanie brzucha wpływa na trawienie przez organizm i pomaga w utrzymaniu płaskiego brzucha.
- Ochrona ciała – Haramaki chroni delikatną skórę brzucha przed wychłodzeniem oraz innymi zagrożeniami środowiskowymi. Haramaki chroni nerki, które są fundamentem zdrowia według tradycyjnej medycyny wschodu.
- Zatrzymuje ciepło – dostarcza ciepło do rdzenia ciała, a tym samym wspomaga podniesienie temperatury całego ciała bez konieczności noszenia dodatkowych warstw. Haramaki szczególnie polecane jest dla maluchów do snu i przy zabawie, kiedy często mają odkryte brzuszki. Jest także  bardzo pomocne przy karmieniu piersią, gdy chroni goły brzuch mamy.
- Ulga ciała – przynosi ulgę przy bólach krzyża i drobnych podrażnieniach żołądka oraz bólach menstruacyjnych u kobiet.
- Wsparcie dla ciała – dla żołądka, dolnej sfery pleców i kręgosłupa w szczególności dla kobiet w ciąży, u których zatrzymanie ciepła w organizmie jest niezwykle istotne dla dziecka.


Starannie wykonane, estetycznie zapakowane Haramaki może być oryginalnym prezentem na jesienne i zimowe chłody.