Kategorie

Haramaki Shojo

Producent: MakiMaki
Dostępność:
Jest
  • rozmiar
69,00 zł

Japoński duch i polskie wykonanie

Haramaki znaczy hara – brzuch, maki – owijać. Czyli jest to rodzaj pasa owijanego wokół brzucha.
W dawnych czasach japońscy samurajowie nosili Haramaki jako element zbroi chroniący brzuch. Nasze Haramaki produkowane przez MakiMaki ogrzewają w chłodne dni i chronią zdrowie i dobre samopoczucie.

Zgodnie z filozofią medycyny Wschodu ocieplanie centrum ciała jest podstawą zdrowia i wigoru. Noszenie Haramaki poprawia krążenie, dodaje pozytywnej energii i chroni przed wychłodzeniem. Ten niewielki kawałek materiału ociepla od stóp do głowy.

Shōjō-hi (czerwień Shōjō)’ – tak się nazywa zaskakująca czerwień. 

Shōjō to postać w legendzie chińskiej. Jej ciało i twarz są takie same jak u człowieka oprócz tego, że jest pokryta długimi włosami i ma czerwoną twarz. Rozumie ludzki język, ale jej głos jest jak płacz małego dziecka. I … uwielbia sake!
W repertuarze tradycyjnego teatru japońskiego Nō znajduje się przedstawienie ‘Shōjō’. Jego treść jest mniej więcj taka: w Chinach żył młody człowiek o imieniu Kōfū, który kochał swoich rodziców i opiekował się nimi całym sercem. Pewnej nocy, przy pełni księżyca, Kōfū spotkał się z Shōjō, który pojawił się z głębin morza. Zaprzyjaźnili się, razem pili sake i tańczyli. Shōjō, widząc dobroć Kōfū, podziękował za spędzanie wspólnego czasu i podarował mu specjalną wazę, z której nigdy nie ubywa sake. Rodzina Kōfū żyła więc długo i szczęśliwie…  
W przestawieniu Shōjō ma czerwone długie włosy i czerwoną maskę z uśmiechem dziecka, nosi też jaskrawe czerwone kimono. Wesoły i niewinny Shōjō tańczy upijając się radością życia. Żyją w nim i dziecko i dorosły człowiek… 
Wyraz Shōjō (猩々) wymawiamy z długimi głoskami 'o'. Natomiast kiedy mówimy drugie 'o' trochę krócej - czyli shōjo (少女) - to po japońsku panienka. Może są podobnymi istotami? Dziewczynka jest niezwyciężona, chowa w sobie tajemną moc i czasami jest zaskakująca.
Nasze haramaki ‘Shōjō’ ma na jednej stronie jasną czerwień prawie jak neonowy róż, który oświetla Ciebie i daje Ci moc oraz wesoły nastrój, a na drugiej - w kontraście - spokojny jasny szary melanż, który dopasowuje się do wszystkiego. Może być dla panny, która chce zostać dorosłą kobietą, a także dla dorosłej kobiety, która jest wieczną dziewczynką… 

Prosimy o wybranie odpowiedniego rozmiaru według tabelki.
Kolory: koralowy, jasno szary
Czas realizacji ok.3 dni
MATERIAŁ: dzianina z zawartością ekobawełny 92%, elastanu 8%

Tradycyjnie Haramaki nosi się wokół brzucha pod ubraniem, ale MakiMaki haramaki możesz nosić również jako kolorowy akcent na wierzchu: na głowie, na szyi, na ramionach, a w cieplejsze dni jako top lub spódnicę... Twoja kreatywność transformuje Makimaki haramaki, a dwustronne zestawy kolorów pobudzą Twoją wyobraźnię!

MakiMaki Haramaki ma dwustronny zestaw kolorów, każdy o unikalnej nazwie. Źródłem ich inspiracji jest dawna japońska tradycja ‘kasane-irome’, oznaczająca warstwy kolorów.Japońska wrażliwość na kolory i naturę wyrażała się w noszeniu wielowarstwowych, kolorowych kimon dopasowanych do przemijających pór roku, a każdemu zestawieniu kolorów nadawano poetycką nazwę.


Praktyczne efekty noszenia Haramaki:
- Poprawienie krążenia – przez utrzymanie brzucha w cieple regulujemy obieg krwi w istotnych narządach wewnętrznych, a zatem w całym organizmie.
- Zrelaksowanie ciała – ogrzanie brzucha wpływa na wyciszenie organizmu, zwłaszcza przed snem.
- Przemiana materii – ogrzanie brzucha wpływa na trawienie przez organizm i pomaga w utrzymaniu płaskiego brzucha.
- Ochrona ciała – Haramaki chroni delikatną skórę brzucha przed wychłodzeniem oraz innymi zagrożeniami środowiskowymi. Haramaki chroni nerki, które są fundamentem zdrowia według tradycyjnej medycyny wschodu.
- Zatrzymuje ciepło – dostarcza ciepło do rdzenia ciała, a tym samym wspomaga podniesienie temperatury całego ciała bez konieczności noszenia dodatkowych warstw. Haramaki szczególnie polecane jest dla maluchów do snu i przy zabawie, kiedy często mają odkryte brzuszki. Jest także bardzo pomocne przy karmieniu piersią, gdy chroni brzuch mamy.
- Ulga ciała – przynosi ulgę przy bólach krzyża i drobnych podrażnieniach żołądka oraz bólach menstruacyjnych u kobiet.
- Wsparcie dla ciała – dla żołądka, dolnej sfery pleców i kręgosłupa w szczególności dla kobiet w ciąży, u których zatrzymanie ciepła w organizmie jest niezwykle istotne dla dziecka.


Starannie wykonane, estetycznie zapakowane Haramaki może być oryginalnym prezentem na jesienne i zimowe chłody.