Kadzidełka JINKOH JUZAN - Oud

Producent: Nippon Kodo
Kod producenta: 4902125552005
Waga: 0.2 kg
Dostępność:
Jest
szt.
177,00 zł

Jinkoh Juzan oznacza "Jinkoh z gór pomyślności".
W tych wyjątkowych kadzidłach połączono Jinkoh ze szczyptą drzewa sandałowego i leczniczych ziół, uzyskując niezwykły, głęboki zapach.

Jinkoh, nazywane też drzewem oud, agarowym, aloesowym jest najcenniejszym drewnem aromatycznym. Najwyższej jakości Jinkoh nazywa się w Japonii Kyara, a jego wartość przekracza cenę złota. Pochodzi z drzewa Jinkoh (Aquilara ssp) należącego do rodziny Daphne, występującego w Wietnamie, Kambodży i Indonezji.Tylko jedno spośród wielu drzew, broniąc się przed infekcją bakterii lub specjalnego gatunku grzyba, przez kilkadziesiąt lat tworzy w rdzeniu i korzeniach żywicę o rzadkim, niezwykłym zapachu. Najcenniejsze są jednak okazy, które obumarły i przez setki lat leżały w ziemi. Zapach tak bogaty, że aż trudny do opisania. Balsamiczny, słodko - pikantny, w miarę palenia odkrywa coraz to nowe nuty.


Kadzidełka zapakowano w zamykane pudełko z drewna paulowni cesarskiej, oklejone brązową tkaniną, ozdobioną złotą kaligrafią. W środku znajduje się tez ceramiczna podstawka, a całość może być wyjątkowym i eleganckim prezentem. Ze względu na niewielkie rozmiary polecamy je również tym, którzy nawet w podróży nie chcą rozstawać się z ulubionymi zapachami.
Wyjątkowa jakość składników sprawia, ze nawet odrobina tego kadzidła napełni pomieszczenie pięknym aromatem, który utrzymuje się długo po jego wypaleniu.


60 patyczków
czas spalania ok. 13 min
ceramiczna podstawka
Wymiary pudełka (mm): 75 X 108 X 18