Kadzidełka KYARA TAIKAN 150szt - Oud

Producent: Nippon Kodo
Waga: 0.2 kg
Dostępność:
Jest
szt.
710,00 zł

Kyara Taikan znaczy "Kyara wielkich nadziei"  .
Drewno Kyara jest głównym składnikiem tych wyszukanych kadzidełek.


 Kyara to najwyżej jakości drewno jinkoh, nazywane też drzewem oud, agarowym, aloesowym, które jest jest najcenniejszym drewnem aromatycznym, znacznie droższym od złota. Pochodzi z drzewa Aquilara ssp należącego do rodziny Daphne, występującego w Wietnamie, Kambodży i Indonezji.Tylko jedno spośród wielu drzew, broniąc się przed infekcją bakterii lub specjalnego gatunku grzyba, przez kilkadziesiąt lat tworzy w rdzeniu i korzeniach żywicę o rzadkim, niezwykłym zapachu. Najcenniejsze są jednak okazy, które obumarły i przez setki lat leżały w ziemi. Zapach tak bogaty, że aż trudny do opisania. Balsamiczny, słodko - pikantny, w miarę palenia odkrywa coraz to nowe nuty.
Kadzidełka Kyara Taikan pozwalają nam cieszyć się tym niezwykłym zapachem, którym japońska szlachta przez wieki delektowała się podczas wyrafinowanych ceremonii kadzideł - Ko Do.
 

Kadzidełka zapakowano w dopracowane w każdym szczególe pudełko, oklejone złotym brokatowa tkaniną
Wyjątkowa jakość składników sprawia, że nawet odrobina tego kadzidła napełni pomieszczenie pięknym aromatem, który utrzymuje się długo po jego wypaleniu.

140 patyczków
czas spalania ok. 25 min
wymiary pudełka: 58x156x32 mm